| Вода з водогонів не завжди відповідає санітарним нормам
|  За 7 місяців цього року санепідеміологами області проведено близько 4 тисяч досліджень проб води з водогонів на бактеріологічні показники. Від 2,6 до 5 % з них не відповідають нормам.
|  За даними головного державного санітарного лікаря Сумської області В’ячеслава Міщиряка, значно перевищують середньообласний рівень показники епідеміологічної безпеки води:
|  - по комунальним водогонам – в Роменському районі – на 9,7 %, Середино-Будському – на 6,1 %, Лебединському – на 5,7 %;
|  - по відомчим – у Шосткінському районі – на 20 %, у Липово-Долинському – на 16,7 %;
|  - по сільським водогонам – у Середино-Будському – на 25 %, Кролевецькому – на 16,7 %, Роменському – на 13,1 %, Конотопському районі – на 10,5 %.
|  На посадових осіб, які винні в порушенні санітарно-гігієнічних вимог до водопостачання, з початку року накладено 82 штрафи на суму 4362 грн., виписано 136 постанов про призупинення експлуатації об’єктів.
|  Довідка. Під наглядом державної санітарно-епідеміологічної служби перебуває 481 централізований водогін, в тому числі 33 комунальних, 88 відомчих, 365 сільських, які загалом експлуатують більше 16 тисяч свердловин. В той же час населення області для питних і господарських потреб забирає воду з 15 тисяч громадських шахтних колодязів.
| КОНТЕКСТ-МЕДІА
|
|           |