| Оподаткування операцій з цінними паперами.
|  Згідно зі статтею 7 Закону України " Про оподаткування прибутку підприємств" № 334 від 28.12. 94 року операції з цінними паперами та деривативами віднесено до операцій особливого виду. Таким чином, їх оподаткування провадиться з урахуванням обмежень, наведених у пункті 7.6 статті 7.
|  Згідно з частиною першою підпункту 7.6.1 пункту 7.6 статті 7 Закону платники податку ведуть окремий податковий облік фінансових результатів операцій з цінними паперами і деривативами у розрізі окремих видів цінних паперів, а також фондових та товарних деривативів. При цьому облік операцій з акціями ведеться разом з іншими, ніж цінні папери, корпоративними правами.
|  Відповідно до частини другої підпункту 7.6.1 пункту 7.6 статті 7 Закону у разі, коли протягом звітного періоду витрати, на придбання кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, понесені (нараховані) платником податку, перевищують доходи, отримані (нараховані) від продажу (відчуження) цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду, від'ємний фінансовий результат переноситься на зменшення фінансових результатів від операцій з цінними паперами або деривативами такого ж виду майбутніх звітних періодів у порядку, визначеному статтею 6 цього Закону.
|  Якщо протягом звітного періоду доходи від продажу кожного з окремих видів цінних паперів, а також деривативів, отримані (нараховані) платником податку, перевищують витрати, понесені (нараховані) платником податку внаслідок придбання цінних паперів або деривативів такого ж виду протягом такого звітного періоду (з урахуванням від'ємного фінансового результату від операцій з цінними паперами чи деривативами такого ж, виду минулих періодів), прибуток включається до складу валових доходів такого платника податку за результатами такого звітного періоду.
|  Що стосується податку на прибуток, то особливості оподаткування операцій у межах додаткової емісії акцій окреслені нормами підпунктів 4.2.5 і 4.2.9 статті 4 Закону про оподаткування прибутку. Так, підпунктом 4.2.5 статті 4 Закону про оподаткування прибутку встановлено, що суми коштів або вартість майна, що надходять платнику податку у вигляді прямих інвестицій або реінвестицій у корпоративні права, емітовані таким платником податку, до валового доходу не включаються, а отже, податком на прибуток підприємств не обкладаються. Якщо ж на етапі емісії акції буде продано за ціною, що перевищує їх номінал, то емітент має користуватися пільгою підпункту 4.2.9 статті 4 Закону про оподаткування прибутку.
|  Пільгу в обкладенні емітента податком на додану вартість установлено підпунктом 3.2.1 статті 3 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97 р. № 186/97-ВР, ( із змінами та доповненнями): операції з випуску (емісії) цінних паперів не є об'єктом обкладання податком на додану вартість.
| Відділ громадських зв'язків та масово-роз'яснювальної роботи ДПА у Сумській області.
|
|                   |