|
B Сумському прес-клубі реформ говорили на тему профілактики насилля у сім'ї...
|
 В середу 3 грудня в Сумському обласному прес-клубі реформ відбулось засідання на тему Шістнадцять днів проти насильства в сімї, в якому взяли участь президент Сумського міського громадського молодіжного обєднання Міський кризовий центр Світлана Захарченко, заступник начальника УМВС області, полковник міліції Костянтин Безсалов та начальник Сумського обласного центру соціальних служб для молоді Іван Боршош.
|
 Разом із журналістами присутні обговорювали проблему профілактики насильства у сімї. В Україні вже четвертий рік поспіль в ці дні проводиться акція 16 днів проти гендерного насильства, яка розпочалася 25 листопада, оголошеного ООН Днем захисту жінок від насильства.
|
 Світлана Захарченко повідомила, що за чотири роки до їх кризового центру звернулись близько 800 мешканців Сум та області. Переважна більшість з них це жінки віком від 35 до 45 років. Звертаються за допомогою і чоловіки, але їх частка дуже мала і становить 2,5 відсотки.
|
 Заступник начальника УМВС Костянтин Безсалов називає серед основних причин, що породжують насилля в сімях, зловживання спиртним. Більше 90% особливо тяжких злочинів у сфері сімейно-побутових відносин вчиняються у стані алкогольного чи наркотичного спяніння. За 11 місяців 2003 року міліцією закінчено розслідування 95 кримінальних справ за фактами убивств та тяжких тілесних ушкоджень на побутовому ґрунті, серед них вагома частка злочинів у сімях. В цьому році вже порушено 41 кримінальну справу за погрозу убивством, з них 22 справи саме у сімейно-побутовій сфері. При чому, ініціаторами конфліктів частіше виступають чоловіки, і вони ж частіше від цього страждають. Не витримуючи знущань, жінки хапаються за ножі, сокири, вила. Особливо жорстокі вбивства частіше трапляються у сільській місцевості.
|
 Серед способів запобігти насильству у сімї застосування до порушників адміністративного впливу, керуючись Законом України Про попередження насильства в сімї, прийнятого в 2001 році, та статтею 173-2 Кодексу про адмінправопорушення. За 11 місяців в області винесено майже 2 тисячі офіційних попереджень про неприпустимість насилля у сімї, 637 сімейним дебоширам винесено захисний припис, яким на певний час забороняються або обмежуються контакти з родиною.
|
 Неповнолітні діти також стають жертвами сімейного насилля. Найпоширеніший вихід з ситуації вони вбачають у втечі з дому, після чого міліція займається пошуками дітей по всій країні.
|
 На думку Костянтина Безсалова, окрім адміністративної та кримінальної практики, що застосовується до насильників, слід відродити в трудових колективах та за місцями проживання громадські ради профілактики за участю міліції, на яких би заслуховували сімейних хуліганів. Також економічна ситуація не дозволяє в повній мірі застосувати заходи лікувального впливу, а серед порушників багато психічно хворих та залежних від алкоголю та наркотиків.
|
 Як повідомив начальник Сумського обласного центру соціальних служб для молоді Іван Боршош, незабаром Сумський кризовий центр отримає своє приміщення по вул. Червоногвардійській 51г, де можуть перебувати на утриманні до 16 чоловік строком до 3 місяців. До його роботи будуть залучатись лікарі, юристи з метою надання необхідної допомоги жертвам насилля, людям, які потрапили в кризову ситуацію. З центром зайнятості буде домовленість на пошук роботи для безробітних осіб.
|
 Учасники прес-клубу висловили упевненість, що тісна взаємодія громадськості, міліції та влади запобігатиме насиллю у родинах, і можливо, це збереже не
|
Увага! В УМВС України в Сумській області діють телефони довіри, за якими Ви можете повідомити будь-яку інформацію про злочини чи правопорушення, в тому числі з боку співробітників міліції. тел. (8-0542) 220-024, 283-462
|
Сергій Потураєв ЦГЗ УМВС |