|
Юрій Костенко: "Наша Україна" є єдиним острівцем демократії в державі
|
 "Перше гучне досягнення блоку "Наша Україна" за свою дворічну історію - переконлива перемога демократичних сил на останніх парламентських виборах," - заявив перший заступник голови парламентської фракції "Наша Україна", голова Української Народної Партії Юрій Костенко. На його думку, "після цієї перемоги навесні 2002 року були можливі два сценарії: сформувати після виборів парламентську більшість на основі "Нашої України" і розпочати формування органів виконавчої влади; другий - зайняти суто опозиційну нішу".
|
 "Перший сценарій в силу різних причин не було реалізовано. У випадку реалізації другого сценарію блокові пророкували розвал, політичне небуття. І другим івеликим досягненням "Нашої України" є те, що ці песимістичні прогнози не справдилися," - відзначив Костенко.
|
 "За два роки серед учасників блоку сформувалася ефективна система реалізації політичних рішень. Про це свідчить наша парламентська робота, яка відбувається у надзвичайно складних умовах. А форуми "Нашої України", які ми зуміли провести попри супротив влади, засвідчили, що наша діяльність підтримується виборцями. На сьогоднішній день без перебільшення можна сказати, що "Наша Україна" є єдиним острівцем демократії в Україні. Завдяки їй поки що зберігається і парламентаризм, і право народу обирати владу," - підкреслив лідер УНП.
|
 "Ключовим завданням на 2004-й рік для "Нашої України" є проведення президентських виборів, які мають відбутися всенародно. Демократичні сили повинні сформувати єдину коаліцію з єдиним кандидатом, і наш кандидат має перемогти на президентських виборах. Це абсолютно реалістичні завдання, і після їх втілення можна буде говорити про такі подальші стратегічні плани, як формування єдиної правоцентристської партії на основі блоку "Наша Україна", формування на виборах 2006 року демократичної більшості у Верховній Раді та на місцях. Лише в такий спосіб можна говорити про остаточну перемогу демократії," - наголосив Юрій Костенко.
|
Прес-служба "Нашої України"
|
Політичний рік розпочався. Опозиція висунула вимоги
|
 "Парламентська криза триває. Сьогодні опозиція висунула пакет пропозицій, які б дозволили розблокувати роботу ВР і повернутися до конституційного обговорення тих законодавчих ініціатив, які пройшли Конституційний суд", - так прокоментував початок нового політичного року перший заступник голови фракції "Наша Україна", лідер Української Народної Партії Юрій КОСТЕНКО.
|
 Серед першочергових вимог опозиції, Юрій КОСТЕНКО назвав "вимоги щодо конституційності процедури обговорення законодавчих змін: виступи депутатів із обгрунтуванням, виступи по альтернативних законопроектах, повноцінна дискусія і персональна процедура голосування". "Лише за таких умов "Наша Україна" разом із СПУ та БЮТ готові розблокувати роботу ВР і шукати той компроміс, який дозволить зберегти парламентаризм і провести такі реформи, які не знищать ні українську державність, ні право народу в Україні обирати владу", - зазначив Юрій КОСТЕНКО.
|
 Він повідомив, що сьогодні о 19 годині відбудеться засідання фракції, на якому буде ухвалено рішення щодо подальших дій. За його словами, "зараз, о 16 годині, будуть продовжені консультації між представниками більшості і опозиції".
|
Надходження в місцеві бюджети від продажу земельних ділянок порівняно з 2002 роком зросли в 2,3 рази - депутат ЖОВТЯК
|
 Місцеві бюджети України залучили за 11 місяців 2003 року від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення 261 мільйон гривень, що в 2,3 рази більше порівняно з аналогічним періодом 2002 року, а співставно з січнем-листопадом 2001 року - в 3,5 рази. Про це повідомив прес-службі УНП народний депутат України, член Комітету Верховної Ради з питань бюджету Євген ЖОВТЯК, посилаючись на дані Держказначейства України.
|
|
 Євген ЖОВТЯК вважає, що ухвалений нещодавно парламентом закон "Про оцінку землі" сприятиме подальшому зростанню надходжень від продажу земельних ділянок, оскільки він "має всі шанси стати перепоною на шляху заниження експертної оцінки недобросовісними фірмами - як правило, за зговором із претендентами на придбання цієї ділянки, які, власне, і замовляють цю оцінку". Народний депутат також звернув увагу, що левова частка коштів, виручених місцевими бюджетами за продаж земельних ділянок, - "це зусилля Київської міськдержадміністрації, яка активно і зі знанням справи використовує цей інвестиційний ресурс".
|
 Довідка. Як повідомляв в інтерв'ю агенції УНІАН начальник Головного управління земельних ресурсів столиці Анатолій МУХОВІКОВ, 1999 року від продажу землі столиця отримала 1,3 млн. грн., а 2002 року - вже 50,5 млн. грн. У столиці України від продажу земельних ділянок минулого року планували отримати 150 млн. грн. В цілому в розрахунок бюджету-2004 було покладено планові надходження від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення в обсязі 256 гривень.
|
Інформаційно-аналітична служба Сумської обласної організації Української Народної Партії
|