| Юрій КОСТЕНКО не заздрить парламентській більшості
|  "Парламентское большинство сейчас находится в ситуации, которой не позавидуешь. Прежде чем голосовать, значительная часть парламентского большинства, среди которых есть немало и олигархов, и просто бизнесменов, будет очень хорошо думать о последствиях, - прежде всего о судьбе их заграничных капиталов. А такие последствия вполне возможны в том случае, если, скажем, Украину исключат из состава стран - членов ПАСЕ. Это, конечно, гипотеза, но заинтересованность Запада нынешними событиями в Украине - огромная", - зазначив в інтерв'ю Украина.Ru перший заступник голови фракції "Наша Україна", лідер Української Народної Партії Юрій КОСТЕНКО, відповідаючи на запитання щодо перспектив внесення змін до Конституції відповідно до проголосованого 24 грудня 2003 р. законопроекту "Симоненка-Медведчука".
|  Водночас він наголосив, що "не склонен считать внешний фактор решающим" - "сейчас у нас уже есть сильная политическая команда, демократическая оппозиция, и есть народ, который с каждым годом все сложнее обманывать".
|  Прогноз Юрій КОСТЕНКА на найближчий час виглядає так: "Исходя из того, что в так называемой политической реформе заинтересована, в первую очередь Банковая, можно спрогнозировать следующее. Банковая пойдет "ва-банк" и будет давить на все и вся любыми доступными ей методами - административными, финансовыми, политическими, лишь бы провести изменения в Конституцию и удержаться при власти еще несколько лет. В лагере парламентского большинства будет усиливаться брожение, поскольку победа Банковой - это, с одной стороны, отсутствие любых правил игры (в том числе и в бизнесе). С другой, - установление права силы еще на какое-то время. Коммунисты, как всегда, будут подыгрывать власти, называя ее при этом антинародной, - эта уже обычная для них роль. Ну, а оппозиционная тройка в составе "Нашей Украины", СПУ и БЮТ сформирует демократическую коалицию".
| Антон БУТЕЙКО: "Свого часу у фашистській Німеччині було багато людей, які не реагували на те, що відбувається, і результат відомий"
|  Займати активну позицію в ситуації, яка складається в державі, порадив громадянам відомий український дипломат, заступник голови Української Народної Партії Антон БУТЕЙКО, відповідаючи на запитання в прямому ефірі Радіо "Свобода".
|  "Свого часу у фашистській Німеччині було багато людей, які не реагували на те, що відбувається, і результат відомий," - зазначив Антон БУТЕЙКО. Він вважає за необхідне "обов'язково зустрічатися з депутатами, з тими мажоритарниками і не мажоритарниками, висловлювати своє "фе" їхній поведінці, їхньому бажанню пограбувати український народ". На його переконання, "найбільш активна частина українського народу, думаюча, мисляча, знаюча, це інтелігенція" має "іти в партії національно-патріотичного спрямування". "Я особисто запрошую в Українську Народну партію", - каже Антон БУТЕЙКО. Ще одним важливим кроком до впливу громадян на ситуацію він називає "однозначно виходити активно на акції, які будуть в майбутньому організовані". І ще одним інструментом, який необхідно застосовувати, Антон БУТЕЙКО називає суди. "Але, знаючи, як працюють українські суди, я не маю великих сподівань на те, що може бути результат, хоча робити це потрібно, - додав він.
|  Важливим атрибутом демократичного суспільства Антон БУТЕЙКО вважає закон "Про опозицію", який він пропонував розробити і ухвалити ще за часів головування в парламенті Олександра МОРОЗА. "Вони проігнорували. Сьогодні нинішня більшість ігнорує. Прийде все-таки в будь-якому випадку до влади саме національно-патріотична частина політичних сил, і тільки вони зможуть це зробити. Але нехай ті, хто сьогодні при владі, пам'ятають, як вони вели себе, коли могли зробити хороший, демократичний закон "Про опозицію","- попередив у прямому ефірі Радіо "Свобода" відомий український дипломат, заступник голови Української Народної Партії Антон БУТЕЙКО.
| Євген ЖОВТЯК: "ТІГІПКО заздалегідь готує українські банки до роботи "в особливий період"
|  "Чим ближче до президентських виборів, тим старанніше всі інституції державної влади готуються до запровадження надзвичайного стану - не виключено, що знадобиться", - так прокоментував народний депутат України, член політичної групи Української Народної партії фракції "Наша Україна" Євген ЖОВТЯК в інтерв'ю прес-службі УНП інформацію про те, що Національний банк України затвердив Положення про порядок здійснення безготівкових розрахунків в національній грошовій одиниці в особливий період. Документом визначено, що в разі збою в роботі системи електронних платежів або системи автоматизації банків, здійснення розрахунків має здійснюватися за допомогою паперових розрахункових документів, складених відповідно до певних вимог.
|  "Цікаво, що це Положення розроблено на основі Концепції функціонування банківської системи України в особливий період, схваленої постановою Правління Національного банку України від 18.06.2003 N 261", - зазначає член парламентського Бюджетного Комітету Євген ЖОВТЯК. - Однак всі спроби ознайомитися з текстом цієї Концепції в офіційних правових базах даних не увінчалися успіхом - вочевидь, вона не підлягає оприлюдненню. Та й взагалі, кількість засекречених нормативних актів органів державної влади останнім часом значно збільшилася, причому перед ведуть укази та розпорядження Президента, утаємничений текст яких раз за разом супроводжується суворим "не підлягає друку".
|  Тепер і Нацбанк, говорить Євген ЖОВТЯК, готує - "про всяк випадок" - банківську систему до роботи "з урахуванням обмежень, установлених законодавством". Із урахуванням своїх особливостей готується МВС, начальникам обласних управлінь якого нещодавно продемонстрували новітні засоби розгону демонстрацій. Готується нелегітимна ЦВК, кандидатури нових членів якої Президент "забув" подати до парламенту, оскільки він, в свою чергу, роздумує над тим, варто чи ні запроваджувати в країні надзвичайний стан, аби не допустити ЮЩЕНКА до влади.
|  Телефон для розширеного коментаря: 8-050-310-1738.
| Павло МОВЧАН направив депутатське звернення Віктору ЯНУКОВИЧУ щодо скасованих пільг по ПДВ для української книжки і отримав відповідь від Дмитра ТАБАЧНИКА
|  Кабінет Міністрів України доручив Міністерству фінансів розглянути питання поновлення пільг по ПДВ на українську книгу. Така інформація міститься у відповіді віце-прем'єра Дмитра ТАБАЧНИКА на депутатське звернення першого заступника голови Комітету ВР з питань культури і духовності, члена політичної групи Української народної партії, голови товариства "Просвіта" Павла МОВЧАНА до прем'єра Віктора ЯНУКОВИЧА.
|  У своєму зверненні Павло МОВЧАН наголосив, що українська книжка займає лише 7-8% на книжковому ринку. Основна причина цього - вдвічі дешевші книжки з Росії та Білорусі, які друкуються російською мовою. Вони просто захопили український ринок і продовжують витісняти українську книгу. Введення ПДВ на українську книжкову продукцію не дасть значних надходжень до Державного бюджету України. Україна втратить за один рік набагато більше, аніж отримає. Подорожчання українських книжок може мати невиправні наслідки для української держави. Саме тому, вважає Павло МОВЧАН, "Уряд має поновити пільги по ПДВ на українську книжку".
| Інформаційно-аналітична служба Сумської обласної організації Української Народної Партії
|
|                                       |