|
Так скільки ж пенсійних справ насьогодні перераховано, або
|
 Чому ТАБАЧНИК суперечить ЗАЙЧУКУ? - депутат ЖОВТЯК
|
 "Характер депутатської пошти депутатів-мажоритарників з початку 2004 року разюче змінився - відтоді левову її частку посідають звернення громадян, обурених принизливо незначним підвищенням іх пенсій. В моїй пошті лік таким листам за неповний січень місяць вже пішов на десятки", - повідомив в інтерв'ю прес-службі УНП народний депутат України, член політичної групи Української народної партії фракції "Наша Україна" Євген ЖОВТЯК, обраний до парламенту від Києво-Святошинського району та Ірпеня Київської області.
|
 "Втім, у пенсіонерів залишається ще хистка надія - а раптом при перегляді їх пенсійної справи було допущено помилку? І все ж обійдені розрекламованим підвищенням виплат пенсіонери найбільше сподіваються, що Пенсійний Фонд за браком часу та значним навантаженням просто фізично не встиг перерахувати їм пенсії", - каже депутат.
|
 На початку року я змушений був розчаровувати своїх виборців, повідомляючи їм про те, що перерахунок пенсій таки завершено і посилався при цьому на заяву голови правління Пенсійного Фонду Бориса ЗАЙЧУКА, зроблену ним під час урядової "гарячої лінії" в грудні 2003 року. Дослівно: "На сьогодні 98 відсотків пенсійних справ пройшли інвентаризацію. Обрахунки зроблено на комп'ютерах, що значно полегшило роботу нашим спеціалістам. В 20-х числах грудня робота буде завершена, і відомості перерахованих пенсій ми передамо поштовим відділенням і банкам. Для перерахунку потрібно додатково понад 4 мільярди гривень".
|
 Коли ж після новорічних свят почала здійматися хвиля народного незадоволення, з Пенсійного Фонду та з Кабміну почулися вже інші заяви. 16 січня відповідальні працівники Пенсійного Фонду в інтерв'ю інформагенціям зазначили, що "на сьогодні відповідно до виконання Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" проведено перерахунок пенсій 3,9 млн. пенсіонерам". Це чверть від 14 мільйонів українських пенсіонерів, а не 98 відсотків. Віце-прем'єр-міністр України Дмитро ТАБАЧНИК попросив "пенсіонерів не створювати ажіотаж навколо процесу перерахунку пенсії - незалежно від того, коли пенсіонер надасть Пенсійному фонду дані для перерахунку пенсії, вона буде йому перерахована і виплачена в повному обсязі, починаючи з 1 січня 2004 року".
|
 Зі слів ТАБАЧНИКА випливає, що пенсії ще перераховано не всім. Після того, коли стало відомо про маніпуляції з формулою обрахунку пенсій, про штучне заниження розміру середньої зарплати за 2002 рік, що вилилося у копійчане підвищення пенсійних виплат, постає ще одне питання - так скільком же пенсіонерам насьогодні перераховано пенсії? Хто правий - ЗАЙЧУК чи ТАБАЧНИК? Спадає на думку, що уряд, злякавшись обурення пенсіонерів, гарячково придумав пояснення, що до частини пенсій "руки не дійшли". Такими маніпуляціями добротну дорогу для пенсійної реформи не вимостиш, а гарячкові спроби постфактум привести реальний стан справ у відповідність не прорахованим, зате розрекламованим обіцянкам, приведуть Пенсійний Фонд у боргову яму, вважає Євген ЖОВТЯК.
|
 Телефон для розширеного коментаря: 8-050-310-1738
|
Валерій АЛЬОШИН: "Якби не постанова №1783, все було б, як очікувалося"
|
 "Кабінет міністрів звинуватили у кількох речах. По-перше, в тому, що він неправильно трактує положення закону про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. По-друге - у вельми оригінальному підтасуванні цифр. Навіть пенсіонери звернули увагу на розбіжності між даними, що були у двох додатках до постанови та в офіційних матеріалах статистики", - зазначив в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" (№ 3 (478), 24 - 30 сiчня 2004 р.) перший заступник голови Комітету ВР з питань пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, член політичної групи Української Народної Партії Валерій АЛЬОШИН, аналізуючи характер пошти, що надходить до Комітету після перерахунку пенсій.
|
 "Не хотів би наводити всі оцінки наших кореспондентів на адресу Кабінету міністрів, але загальний висновок такий: влада, як завжди, нас ошукала. Причому найосвіченіші автори листів зазначили, що обман у постанові вийшов подвійний: з одного боку, явно занижений показник середньої заробітної плати за 2002 рік, узятий як база для перерахунку пенсій, з іншого - завищення заробітної плати за інші роки, до 1992-го, що використовується для визначення індивідуальних коефіцієнтів. Природно, коефіцієнти виходять заниженими", - зазначив Валерій АЛЬОШИН.
|
 Він зазначив, що "жодного офіційного обґрунтування методики розрахунків величини (мінімальної зарплати - ПС) в 306 гривень немає", назвавши це "чистою ініціативою" і пославшись на постанову Кабміну, де "так і записано: погодитися з пропозицією Держкомстату і Пенсійного фонду". Валерій АЛЬОШИН наголосив, що "в законі немає рекомендацій щодо розробки такої методики".
|
 Депутат припускає, що постанова Кабміну переслідувала кілька цілей. Одна з них "пов'язана з прагненням Пенсійного фонду зменшити власні зобов'язання з перерахунку пенсій". "Не слід, проте, виключати і... політичної, мети - збереження ручного управління коштами Пенсійного фонду. Така практика дає змогу в потрібний момент реалізовувати різноманітні політико-пенсійні проекти, підвищувати пенсії тоді, коли це вигідно тим або іншим політичним силам", - зазначив в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" перший заступник голови Комітету ВР з питань пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, член політичної групи УНП Валерій АЛЬОШИН.
|
Повний текст інтерв'ю - http://www.zn.kiev.ua/ie/show/478/45355/.
|
Візит Путіна
|
КИРИЛЕНКО вважає, що КУЧМА "здав" ПУТІНУ газову та нафтову трубу
|
 "Під час візиту ПУТІНА до Києва відбулися реальні домовленості використання в російських інтересах газової та нафтової труби. Крім того, я думаю, що погоджено графік вступу України до ЄЕП, включно із пропозиціями щодо дати про ратифікацію угоди Верховною Радою України", - вважає заступник голови УНП, народний депутат В'ячеслав КИРИЛЕНКО.
|
 На його думку єдине, що утримало президентів України та Росії від оприлюднення домовленостей, це те, що "КУЧМА попросив ПУТІНА не наполягати на ратифікації цих домовленостей, поки він не розв'яже всі свої конституційні проблеми".
|
 "В українсько-російських стосунках, які є принципово закриті для громадськості, домовленості, які відбуваються, важать більше, ніж пізніше оприлюдненні документи", - зазначив заступник голови УНП.
|
 "Висновки про здачу Росії стратегічних об'єктів, - зазначив народний депутат, - дозволяє робити тенденція, яка існує в україно-російських стосунках і, яка полягає в тому, що Україна вже протягом багатьох років йде на односторонні поступки Росії, і без них не обходиться жодна зустріч КУЧМИ з ПУТІНИМ. Останній приклад - часткова передача Росії Керч-Енікальського каналу".
|
 На думку В'ячеслава КИРИЛЕНКА, "подальші, україно-російські стосунки будуть розвиватися відповідно від політичної ситуації в обох країнах: ПУТІНУ напередодні президентських виборів дуже важливо продемонструвати свої перемоги над слабкою та недемократичною Україною".
|
Інформаційно-аналітична служба Сумської обласної організації Української Народної Партії
|