Гoлoвна  Нoвини  Фінанси  історія  Погода  Мапа  Телефони  Медицина  Транспорт  Готелі
 Музеї  Фотогалерея  Дозвілля  Мода  Дім  Интернет  Освіта  Авто  Змі 
По регіону | Вікно | Афіша | Анонси 
Довідкa, щодо перевірки фактів наведених у зверненні Страйкового комітету Сумського державного університету на адресу Верховної Ради України
Довідка
Щодо вивчення ситуації, яка виникла у зв'язку зі створенням
Сумського національного університету
Відповідно до рішення Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти від 30 червня 2004 року, протокол №80, робоча група у складі народного депутата України, професора Родіонова М.К., заступника Міністра освіти і науки України Степка М.Ф., головного консультанта секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Барана Л.М. 2 липня 2004 року перевірила факти, які викладені у зверненні страйкового комітету Сумського Державного Університету до Голови Верховної Ради України В.Литвина та Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти С.Ніколаєнка.
Робоча група ознайомилась із документами пов'язаними із створенням Сумського національного університету, провела бесіду з керівництвом Сумського державного університету, з викладачами та співробітниками, на їх прохання (понад 60 чол.), зустрілася з представниками органів студентського самоврядування та профспілок, відвідала студентське наметове містечко, де мала бесіди і відповідала на запитання. Відбулися зустрічі з головою облдержадміністрації Щербанем В.П., його заступником Соколовим М.О. та виконуючим обов'язки ректора Сумського національного університету, професором, народним депутатом України Царенком О.М.
На основі проведеної роботи є підстави стверджувати, що переважна більшість з викладених фактів знайшла своє підтвердження. Передумовами виникнення конфліктної ситуації, яка склалася можна вважати:
1. Указ Президента України щодо доручення Кабінету Міністрів про створення Сумського національного університету має імперативний характер, що не відповідає вимогам статті 106 Конституції України, а також статті 27 Закону України "Про вищу освіту" стосовно питання створення, реорганізації та ліквідації вищого навчального закладу третього або четвертого рівня акредитації державної форми власності. Ці дії здійснюються Кабінетом Міністрів України.
2. Створенню Сумського національного університету не передувала підготовча робота з боку Міністерства освіти і науки України. Не зроблено прогнозу щодо можливих економічних та соціальних наслідків цього наслідків цього заходу. Не проаналізовано якісні показники підготовки фахівців у зазначених вищих навчальних закладах. Рішення щодо утворення Сумського національного університету прийнято без урахування думки професорсько-викладацького складу і громадськості.
3. Кабінетом Міністрів України попередньо не розроблена концепція створення університету, не визначена його структура. Не було проведено відповідної аналітичної й організайіної роботи, невдало визначено час реалізації Указу Президента України про створення Сумського національного університету, що співпав з проведенням екзаменаційної сесії, початком вступних іспитів та кампанії по виборах Президента України. Було обрано самий жорсткий варіант, а саме ліквідація всіх існуючих вищих навчальних закладів, що зобов'язує працівників звільнятися, реєструватися на біржі праці. Це викликало соціальну напругу і сприяло створенню страйкової ситуації.
4. Міністерство освіти і науки України не передбачило можливих негативних економічних та соціальних наслідків від втрати правонаступництва при ліквідації вищих навчальних закладів. Факт ліквідації вищих навчальних закладів викликав занепокоєння серед іноземних громадян, які зараз навчаються у Сумському державному університеті. Призначення виконуючим обов'язки ректора Сумського національного університету народного депутата України Царенка О.М. суперечить вимогам статті 78 Конституції України та статусу народного депутата України, що може поставити під сумнів законність підписаних ним документів.
5. Сумська обласна державна адміністрація самоусунулась від участі у процесі створення Сумського національного університету та вирішення проблем, що виникли у цьому зв'язку.
6. В.о.ректора Царенком О.М. та його підлеглими були допущені численні порушення морально-етичних норм вищої школи, а саме: процес створення Сумського національного університету розпочався зняттям Національного Герба України з фасаду корпусу Сумського державного університету, зняттям пам'ятника А.С.Макаренка у Сумському державному педагогічному університеті, зняттям вивісок існуючих навчальних закладів, в той час як вони ще залишалися окремими юридичними особами. Спроба прискорити створення Сумського національного університету адміністративним тиском призвела і продовжує призводити до соціального і психологічного напруження, що зростає.
Проаналізувавши ситуацію, що виникла при створенні Сумського національного університету, вважаємо за доцільне:
1. Враховуючи вкрай напружену психологічну і соціальну атмосферу, що виникла внаслідок утворення Сумського національного університету, виходячи з пріоритету загальнолюдських цінностей та здоров'я наших людей просити Президента України негайно зупинити або призупинити дію Указу №453 від 20 квітня 2004 року "Про утворення Сумського національного університету" та пов'язаних з ним розпорядженням Прем'єр-Міністра України №402 від 17.06.04 року "Про утворення Сумського національного університету" та наказу Міністра освіти і науки України №563-к від 01.07.04 року.
2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:
- розробити концепцію та пакет нормативних документів створення Сумського національного університету які б передбачали входження вищих навчальних закладів у склад Сумського національного університету на правах юридичних осіб, з забезпеченням правонаступництва. Долучити до розробки цих документів викладачів, студентів, громадськість;
- організувати проведення фінансового аудиту всіх вищих навчальних закладів, на базі яких створюватиметься Сумський національний університет;
- утворити робочу аналітичну групу, для удосконалення процесу створення подібних вищих навчальних закладів.
Голова робочої групи,
голова підкомітету з питань інтелектуальної власності
та інформатизації Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти,
професор М.К.РОДІОНОВ
Інформцентр Студентського Спротиву
05.07.2004 г.
ОБРАЩЕНИЕ КОМИТЕТА МАТЕРЕЙ
08.07.2004 г.
10 ДНЕЙ ПАЛАТОЧНОМУ ЛАГЕРЮ
08.07.2004 г.
СОБРАНИЕ
07.07.2004 г.
СОБРАНИЕ
07.07.2004 г.
"Я знаю - город будет!": палаточный городок в Сумах - всерьез и надолго
07.07.2004р.
Кровавая бойня в Кролевецком районе
07.07.2004р.
В Сумах прорекламировались львовские автобусы
07.07.2004р.
Копии нормативных документов теперь можно приобрести в Сумах
07.07.2004р.
Школьница убита из-за неразделенной любви?
07.07.2004р.
Две учащиеся ПТУ обманывали старушек
07.07.2004р.
Кирпа получит от Марчука военный городок в Конотопе
07.07.2004р.
Результати проведення річних перерахунків прибуткового податку за 2003 рік
07.07.2004р.
Діяльність вищих органів державної влади
07.07.2004р.
Діяльність органів влади на місцях
07.07.2004 г.
"Можете считать меня идиотом, но Янукович будет президентом", - заявил лидер сумских "эсдеков"
07.07.2004 г.
Янукович отправился в смертельно опасную поездку по Сумской области
07.07.2004 г.
Наметове містечко - перебіг подій
06.07.2004 г.
СОВОКУПЛЕНИЕ ВУЗОВ ОТМЕНЯЕТСЯ?
06.07.2004 г.
Янукович не приедет в Сумы из-за студенческих волнений?
06.07.2004 г.
Городские власти снова обещают горячую воду "на днях"
06.07.2004 г.
У жилищно-коммунального хозяйства Сум появился новый командир
06.07.2004 г.
Власти подкинули денег спасателям и на благоустройство
06.07.2004 г.
Программа визита Виктора Януковича в Сумскую область
06.07.2004 г.
Вчера, 5-го июля, трое неизвестных, проникнув на территорию палаточного городка бастующих студентов и начали драку
06.07.2004 г.
Сумские власти снова собираются тратить бюджетные деньги на зерно
06.07.2004 г.
Мэр Омельченко считает, что хоронить в воде - не по-европейски
06.07.2004 г.
Наметове містечко - перебіг подій
06.07.2004р.
Скандал із "захопленням" журналіста "Альтернативи" - повна нісенітниця, - Прес-служба Центрального штабу Віктора Ющенка
05.07.2004 г.
Наметове містечко - перебіг подій
05.07.2004 г.
Сегодня нас поддержали студенты Харькова, Ровно, Львова и Киева. Спасибо вам братья!
05.07.2004 г.
ОБРАЩЕНИЕ КОМИТЕТА МАТЕРЕЙ
05.07.2004 г.
СОЦОПРОС ОТ 4.07
05.07.2004 г.
Знову дійснено напад на наметове містечко в м.Суми!
05.07.2004 г.
Напад на наметове містечко в м.Суми!
04.07.2004 г.
Под Царенко уже зашаталось ректорское кресло
04.07.2004 г.
Вісті з наметового містечка
04.07.2004 г.
Щербань развелся с Ющенко и поддержал Януковича
04.07.2004 г.
Автобусы "Нашей Украины" в Сумах бьют под носом у ГАИ
04.07.2004 г.
Плохие дороги гробят сумских водителей
04.07.2004 г.
Сумская милиция считает, что ей доверяют
04.07.2004 г.
Строителей заставят думать о парковке
По регіону | Вікно | Афіша | Анонси 
Гoлoвна  Нoвини  Фінанси  історія  Погода  Мапа  Телефони  Медицина  Транспорт  Готелі
 Музеї  Фотогалерея  Дозвілля  Мода  Дім  Интернет  Освіта  Авто  Змі 
Рекламу размещали
© 1995-2025 All rights reserved, designed,
supported and hosting by Pavlabor.