Гoлoвна  Нoвини  Фінанси  історія  Погода  Мапа  Телефони  Медицина  Транспорт  Готелі
 Музеї  Фотогалерея  Дозвілля  Мода  Дім  Интернет  Освіта  Авто  Змі 
По регіону | Вікно | Афіша | Анонси 
Трансформований бюджет України на 2004-й рік можна сміливо вносити до фіскальної секції Книги рекордів Гіннеса
Всі, хто користувався послугами авіакомпаній, знають, що існує поняття квитка "з відкритою датою". Народний депутат України, член політичної групи Української народної партії фракції Віктора ЮЩЕНКА "Наша Україна" Євген ЖОВТЯК порівнює змінений бюджет-2004 з бюджетом "з відкритим дефіцитом":
"Закон №1801 від 17 червня ц.р. - а саме під таким номером у реєстрі вітчизняного законодавства числяться зміни до Державного бюджету України на 2004 рік - не має аналогів у практиці бюджетотворення цивілізованих держав. Не буду посилатися на досвід того, як оформлювали свої владні забаганки у власних бюджетах диктаторські країни Африки та військові режими Південної Америки - забракло часу поцікавитися. "Родзинка" вітчизняного бюджетного законодавства полягає в тому, що зміни до бюджету на 2004 рік прийнято з дефіцитом, обсяг якого, як кажуть математики, прямує у безкінечність. Його стеля зумисно не зафіксована. Тобто, за остаточними результатами виконання бюджету (який буде ретельно підводити вже інша влада) цей дефіцит може становити будь-яку суму - 10, 12, 14 чи всі 16 мільярдів гривень. Педанти бюджетного права зауважать мені, що насправді обсяг дефіциту модифікованою першою статтею закону про бюджет визначено у обсязі 7 мільярдів 240 мільйонів гривень, однак на кого, скажіть, розрахована ця "фількіна грамота"?
Тричі перечитайте статтю 109-3 того ж закону: вона дає право ВИКЛЮЧНО Кабміну САМОСТІЙНО, НА ВЛАСНИЙ РОЗСУД збільшувати показники видатків держбюджету - у відповідності до того, скільки народного майна продасть пан ЧЕЧЕТОВ. Насьогодні він продав його вже на 2 мільярди понад план. Отже, вже й плановий дефіцит становить не 7 мільярдів гривень з лишком, а 9 з гаком. Наскільки буде перевищено так званий "приватизаційний план" в 5,2 мільярди гривень - настільки зросте й обсяг бюджету. Повторюю, обмежень і стелі йому не має. Саме так були виписані зміни до бюджету, щоби дати легальну змогу кандидату від влади кинути в передвиборчу топку всі суспільні кошти, які надходитимуть на рахунки казначейства.
Бюджет з "відкритим" дефіцитом - це ноу-хау ЯНУКОВИЧА-АЗАРОВА, підтримане залишками парламентської більшості. Була би у Книзі Гіннеса секція фіскальних рекордів (вірніше, "антирекордів"), то український трансгенний бюджет зразка 2004 року був би до неї першим кандидатом.
Олександр Гудима: За нинішнього уряду дешевшої нафти і дешевшого бензину в Україні не буде
"Можна впевнено сказати, що за нинішнього уряду дешевшої нафти і дешевшого бензину в Україні не буде," - заявив представник парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Гудима, коментуючи різке збільшення Росією держмита на нафту з $41,6 за тонну до $69,9 за тонну.
"Усі солодкі слова, які проголошують Кучма і Янукович після своїх регулярних візитів "на килим" до Путіна, запевняючи, що вони можуть в обмін на якісь поступки нашої держави врегулювати питання цін на нафту і нафтопродукти, - лише пустий звук. А факти промовисто доводять, що Росія жодним чином не рахується з нинішніми українськими урядовцями і здійснює власну політику. Кремль дуже ефективно захищає власні стратегічні інтереси, на відміну від чинної української влади," - зазначив парламентарій. Водночас представник Блоку Ющенка переконаний, що навіть нинішня ціна на бензин не є обґрунтованою: "Завмирання ціни на бензин на дуже високій позначці "2.90" штучне, а утримання стабільно високої ціни на бензин не варто назвати великим здобутком уряду. Навпаки - логіка і розрахунки експертів підказують, що в Україні не було жодних підстав для такого значного стрибка цін на пальне". Причиною такого стрибка цін на ринку нафтопродуктів Гудима назвав відсутність стратегії захисту енергетичних інтересів та пасивність влади в цьому питанні. "Ціни вже підскочили щонайменше на 20%. Ці гроші йдуть в бюджет Російської Федерації через російські нафтові компанії, і не потрапляють в бюджет України," - заявив Гудима.
"Змусивши Кучму і Януковича змінити напрямок використання нафтогону Одеса-Броди, Росія забезпечила повну монополію на українському ринку пального. Якби ми контролювали нафтопровід - Україна б мала шанс за рахунок каспійської нафти регулювати ринковими важелями ціна на пальне за рахунок альтернативних джерел постачання. Однак уряд Януковича позбавив Україну такої можливості, і тепер Росія може монопольно творити на українському ринку все, що їй заманеться. Тож підвищення Росією експортного мита на нафту - це поштовх до наступного підвищення цін в Україні," - заявив Олександр Гудима.
Народний депутат переконаний, що чинному уряду варто брати приклад з Кремля у послідовному і ефективному відстоюванні державних інтересів. "Всі кроки Росії є послідовним втіленням в життя її енергетичної стратегії, в той час як українська влада не має власного бачення розвитку енергетики. На кожен крок Росії чи будь-якого іншого сусіда Україна повинна адекватно реагувати, щоб захистити власні інтереси та суверенітет. Однак наша держава не відповідає на жодні кроки, хоча має такі можливості. Ми знаємо, що транзит нафти і газу територією України є взаємо поміркована позиція українського і російського урядів. Ми маємо такі змоги - регулюванням ціни на транзит Російської нафти відстоювати власні інтереси. Для цього уряд має зайняти державницьку позицію. На жаль, ми її не бачимо останнім часом.
Держава, яка прагне до ЄС, має виконати стандарти ЄС - вона мусить мати 3 незалежних джерела постачання стратегічної енергетичної сировини. Але, наприклад, є ще гірша новина - що президент підписав указ про створення вертикально інтегрованої нафтової компанії і де фінансово-промисловій групі "Приват" яка сьогодні повністю управляє компанією "Укрнафта", яка є джерелом чотирьох мільйонів тонн видобутку нафти і мала б виконувати регулюючі функції, вона не робить їх, а тепер ще державні пакети акцій надвірнянського і дрогобицького нафтопереробних заводів передаються в статутний капітал вертикально інтегрованої компанії "Укрнафта", якою керує відома фінансово-промислова група. Тобто, паралельно з кроком можливості диверсифікації через нафтопровід "Одеса-Броди" президент Кучма разом з Януковичем роздають направо і наліво стратегічні об'єкти і хоче ліквідувати Укрнафту як хай незначне, але все ж таки державне постачання нафти у розмірі 4 мільйонів тонн які фактично будуть приватизовані вдомою фінансово-олігархічною групою.
Законотворчість
Валерій АСАДЧЕВ: "Владу видно по законах, які ветує Президент"
Президент України Леонід КУЧМА 19 липня відхилив Закон "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів". Закон передбачав визнання кредиторською заборгованістю Державного бюджету України окремих виплат працівникам освіти, встановлених статтею 57 Закону України "Про освіту", а також повернення у повному обсязі здійсненої педагогічними працівниками, які працюють у сільській місцевості і селищах міського типу, та пенсіонерам з їх числа, плати за користування житлом з опаленням і освітленням. При цьому встановлювалось, що погашення такої кредиторської заборгованості здійснюватиметься за рахунок коштів Державного бюджету України протягом п'яти років, починаючи з 2005 року. За словами одного з розробників цього законопроекту, народного депутата України, заступника голови Бюджетного комітету ВР, члена політичної групи Української народної партії Валерія АСАДЧЕВА, "цими діями влада наочно продемонструвала свою антинародну сутність".
"Аргументи Гаранта проти підписання цього законопроекту щонайменше некоректні", - переконаний Валерій АСАДЧЕВ. "Законом передбачено, що всі виплати здійснюватимуться не в один рік, а протягом 5 років рівними частками, тому особливого навантаження на бюджет вони не складатимуть, - говорить депутат, посилаючись на те, що, наприклад, цього року план надходжень від приватизації буде перевиконаний майже на 1,5 млрд. доларів, що не йде ні у яке порівняння з потребою у 1,5 млрд. гривень на виплату частини грошей для погашення заборгованості.
Здивування Валерія АСАДЧЕВА викликало й посилання Президента на начебто можливість "розбалансування бюджету". Депутат наголосив, що "законом передбачаються виплати з 2005 року, тож говорити про розбалансування можна було б за наявності вже сформованого бюджету-2005". Тому "цей аргумент Президента не витримує жодної критики".
Для подолання президентського вето Верховній Раді потрібно набрати 300 голосів. Втім Валерій АСАДЧЕВ не сумнівається, що восени цей закон знов буде підтриманий депутатами: "Цікаво, чи зможе, наприклад, партія регіонів, яка всюди кричить про велику турботу про людей, не підтримати дуже необхідний, соціальний, і непопулістський закон?".
Інформаційно-аналітична служба
Сумської обласної організації
Української Народної Партії
22.07.2004 г.
Щербань припомнил Януковичу прошлое
22.07.2004р.
Аграрный университет переходит под крышу министерства образования
22.07.2004р.
Робота по ліквідації податкової заборгованості триває
22.07.2004р.
Жулики меняют деньги пенсионеров на бумагу
22.07.2004р.
Незаконных льготников выявляют тысячами
22.07.2004р.
Сумские мошенники перешли на транспорт
22.07.2004р.
Новый начальник милиции обещает победить стихийную торговлю
22.07.2004р.
Студенты не хотят подписывать Януковича по дешевке
21.07.2004р.
Загородные лагеря Сумщины не соответствуют нормам
21.07.2004р.
Малообеспеченных детей будут учить работать на компьютере
21.07.2004р.
В этом году население Сумщины сократилось на 7 тысяч человек
21.07.2004р.
Главный коммунист раскритиковал европейские подарки пограничникам
21.07.2004р.
Вопрос с поставкой газа как-то решается
21.07.2004р.
На Петропавловской собираются круглосуточно класть асфальт
21.07.2004р.
Итоги работы комиссии МЧС в Сумской области
21.07.2004р.
Возле озера найдена свалка химпрепаратов
21.07.2004р.
Коммерческий банк "Владимирский" вступил в АУБ
21.07.2004р.
Сумской военный оркестр открыл шоу-программу в Киеве ко Дню независимости
21.07.2004р.
Сумские сахарозаводчики перерабатывают херсонскую свеклу
21.07.2004р.
В Сумах состоялось выездное расширенное заседание коллегии правления НАК "Украгролизинг"
21.07.2004р.
Сыновья Щербаней займутся финансами Донбасса
20.07.2004 г.
Вісті з наметового містечка
20.07.2004р.
Найдены три снаряда
20.07.2004р.
Министр Украины по вопросам чрезвычайных ситуаций обратился с письмом
20.07.2004р.
В Сумах поминали А.П.Чехова
20.07.2004 г.
Горячая вода исчезнет даже там, где была
20.07.2004р.
Налоговики выбрали лучших бухгалтеров
20.07.2004р.
Горячая вода исчезнет даже там, где была
20.07.2004р.
Сумских квартальных заставляют собирать подписи за Виктора Януковича
20.07.2004р.
Заместитель губернатора возглавил сторонников Януковича
16.07.2004р.
Ректор-соратник Медведчука діяв незаконно?
16.07.2004р.
Ректор глуховского педуниверситета согласен объединить свой вуз, но никто не предлагает.
16.07.2004р.
"Холера в Сумской области"
16.07.2004р.
Школа без выпускников
16.07.2004р.
Парень и девушка утонули в ночь на Ивана Купала
16.07.2004р.
Ливни наконец прекратятся
16.07.2004р.
Ректор глуховского педуниверситета согласен объединить свой вуз, но никто не предлагает.
16.07.2004р.
Глуховские студенты о совокуплении вузов
15.07.2004р.
Сумські студенти їдуть до Києва, щоб розповісти столичним журналістам правду
14.07.2004р.
Петропавловскую обещают закончить к 24 августа
13.07.2004 г.
Суд вынес решение по двойном убийству на ул. Харьковской
13.07.2004 г.
Мэра приведут в суд силком?
13.07.2004 г.
Рыночники отказываются ходить к налоговикам из-за платных пропусков
13.07.2004 г.
ОБРАЩЕНИЕ ПРЕПОДАВАТЕЛЕЙ
13.07.2004 г.
Сколько месяцев ждать обещанной воды?
12.07.2004р.
Діяльність органів влади на місцях
12.07.2004 г.
КРИМІНАЛЬНІ НОВИНИ
09.07.2004р.
Председатели сельсоветов назначали себе премии за безделье
09.07.2004р.
В Сумах не хватает офисных помещений
09.07.2004р.
Оргия двух гомосексуалистов закончилась трагедией
09.07.2004р.
Возможно, осенью в Сумах начнут строить "Солнечный" микрорайон
09.07.2004р.
Повідомлення податкової міліції
09.06.2004р.
Фінального матчу між збірними команд Ковпаківського та Зарічного районів м. Суми
09.07.2004 г.
Сумські студенти скинули царя?
09.07.2004 г.
Наметове містечко - 8.07.2004 - KBH
08.07.2004р.
Призраки внимания
08.07.2004р.
Два способа отдохнуть
По регіону | Вікно | Афіша | Анонси 
Гoлoвна  Нoвини  Фінанси  історія  Погода  Мапа  Телефони  Медицина  Транспорт  Готелі
 Музеї  Фотогалерея  Дозвілля  Мода  Дім  Интернет  Освіта  Авто  Змі 
Рекламу размещали
© 1995-2025 All rights reserved, designed,
supported and hosting by Pavlabor.