| Звернення з приводу порушень журналістської етики телерадіокомпанією "ВІДІКОН"
|  Это обращение было зачитано и одобрено на митинге под ТРК Видикон. Сейчас обращение находиться по адресу ул.Соборная, 19, комната 56 (обком СПУ). Каждый желающий может придти и оставить подпись под этим обращением. Если вам также надоела постоянная ложь по практически единственному городскому телеканалу, не оставайтесь в стороне. Скачай word-файл обращения, поставить свою подпись и принеси по указанному адресy.
| До Комісії з журналістської етики Вул. Круглоуніверситетська, 11/19, кв. 8, Київ 01024 Тел: (044) 253-3807, тел/факс: 253-2404 http://cje.org.ua/ |  ТРК "ВІДІКОН", назва якої розшифровується як "ВІддзеркалення ДІйсності, КОНтрастність думок та поглядів", не перший день проявляє однобокість і тенденційність. Не об'єктивність, а популяризація точки зору влади стала очевидним пріоритетом ВІДІКОНу і у висвітленні недавнього конфлікту між студентами і викладачами трьох сумських ВУЗів, з одного боку, та керівництвом так званого Сумського Національного Університету й місцевими посадовцями і міліцією з іншого боку.
|  "Круглі столи" з проблеми об'єднання ВУЗів, що транслювалися "ВІДІКОНОМ" з 8 червня 2004 року, відзначалися ретельним підбором учасників, які поділяють думку влади. Зокрема, з 5 "круглих столів", що зібрали 15 учасників, лише один був проведений за участі представника студентського опору. Та й той з порушеннями, наприклад, переривання висловлювань представниці опору (за 1 хвилину - до 4-х раз), та мовчазний дозвіл на монологи помічника ректора, якого можна не переривати і 5 хвилин. До речі неповага до тих, хто представляє іншу точку зору проявляється не тільки під час ефірів, а й при процедурі їх організації. Запрошеного (!) професора навіть не пустили до студії, мотивуючи тим, що кількість учасників ефіру обмежена. Навіщо ж тоді запрошували?
|  У випусках новин ТРК "ВІДІКОН" відсутня об'єктивна інформація про студентські акції протесту. Наприклад, 13 травня 2004 року, наступного дня після мітингу, близько сотні студентів та викладачів, які обговорювали ситуацію навколо об'єднання ВУЗів, було повідомлено про його провал в такій формі, наче мітинг не відбувся: "студенти зрозуміли нераціональність вирішення цієї проблеми на мітингу" (що дивним чином співпало із заходами влади по зриву мітингу, такими, як призначення двох додаткових пар і перенесення КВНу на час мітингу). Коли студенти встановили наметове містечко в сквері ім. Шевченка, "ВІДІКОН" розтиражував твердження влади, ніби в тому містечку студентів майже нема, а насправді там живуть в основному "підозрілі люди в камуфляжах" і члени УНСО (насправді поряд з 12 командированими інститутом "Республіка" охоронцями наметового містечка там постійно знаходилося близько 50 студентів, за винятком того часу, коли вони брали участь у акціях протесту - і саме тоді чомусь приходили обшуковувати наметове містечко міліціонери та відіконівці з камерою).
|  Зразком журналістської необ'єктивності є фільм про події в Сумах під назвою "Ми хочемо правди", що підготувала ТРК "ВІДІКОН". Цей фільм виглядає як претензія на правду в останній інстанції, повний брудних вигадок на адресу учасників акцій протесту, зовсім не представляє точку зору студентів. Всі синхрони у фільмі записані з представниками влади. Нав'язується думка, що акція протесту затіяна і проводиться радикальними політиками, в той час як студентів лише "використовують". Розповідь про наметове містечко в фільмі проілюстрована лише міліцейськими оперативними зйомками, в яких фігурують дві гранати (муляжі), наркотики (теж несправжні) і холодна зброя (ніж, на вигляд цілком схожий на кухонний). Згадується про судимості всіх "людей в камуфляжах", але не уточнюється, що то є судимість за "участь в масових безпорядках" 9 березня. Неодноразово повторюючи: "студенти заявляють про аполітичність акції", автори фільму акцентують увагу на участі в мітингу та присутності у наметовому містечку представників опозиційних партій, подаючи це як "розвінчання". Після повідомлення про присутність в наметовому містечку членів УНСО закадровий голос питає: "що ми знаємо про УНСО, про бандерівців?" - і як відповідь подається синхрон голови місцевої спілки ветеранів ВВВ.
|  Майже цілий тиждень (з 3-го по 10 серпня) по 3-4 рази на день ідуть повтори в ефірі позачергової сесії облради. Основна увага приділяється виступу голови ОДА Щербаня В.П., схвалюванню дій міліції, политтю брудом учасників акції протесту та їх прихильників.
|  Необ'єктивне висвітлення подій телекомпанією "ВІДІКОН", надання нею ефіру посадовцям, які брутально висловлювалися на адресу учасників акцій протесту, давно обурювало сумчан. 1 липня вони пікетували ТРК "ВІДІКОН", вимагаючи вибачитися за поток неправдивого "компромату" в ефірі. Для вираження своєї позиції студенти вимагали прямого ефіру у представників ТРК "ВІДІКОН", які вийшли до них. Головний редактор "ВІДІКОН"у пан Данильченко відповів на це: "Нема проблем, заплатіть, будь ласка".
|  Оголошення про прямий ефір ТРК "Відікон" з головою ОДА Щербанем В.П., який планується о 21.00 26 серпня 2004 року, супроводжується додатком: "Питання приймаються з 9 до 17 за телефоном...". То яким чином може іти мова про справжній прямий ефір?
|  Ми звертаємося до Комісії з журналістської етики і просимо розглянути факти, викладені вище, та дати оцінку діяльності журналістів ТРК "ВІДІКОН".
|  Письмову відповідь на це звернення просимо надати на адресу: 40030, м.Суми, вул.Соборна, 19, кім.56 26.08.2004 р. Глядачі ТРК "ВІДІКОН" (м.Суми)
|  Скачай word-файл обращения, поставь свою подпись и принеси по адресy 40030, м.Суми, вул.Соборна, 19, кім.56.
| Інформцентр Студентського Спротиву
|
|                                    |