|
Проблеми дітей-інвалідів обговорили за "круглим столом"
|
 16 вересня на базі відділення соціально-трудової реабілітації інвалідів "Спільнота" відбулося засідання "круглого столу". Обговорювали проблеми дітей-інвалідів, спілкувалися з ними, з їх батьками, вихователями та соціальними працівниками міський голова Володимир Омельченко, його заступник Наталія Москаленко, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Олена Багмет, депутати міської ради Валентина Опара та Сєда Аветікян
|
 Начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради Тетяна Масік, відкриваючи засідання, представила всіх його учасників: Надію Манько - господиню "Спільноти", Валентину Гвозд - директора Сумської спеціальної школи та Людмилу Шрамко - директора Сумського спеціального реабілітаційного навчально-виховного комплексу - ЗОШ І ступеня-дошкільний навчальний заклад №34, Тамару Горбусенко - начальника гуманітарного відділу міської ради, Людмилу Кревсун - голову міської громадської організації інвалідів "Доля", Сергія Сапожникова - голову міського товариства допомоги дітям-інвалідам, що мають розумову відсталість "Феліцитас". До розмови були запрошені батьки тих, хто відвідує відділення соціально-трудової реабілітації інвалідів "Спільнота".
|
 Для того, щоб накреслити спільний план дій, подбати про те, щоб інвалідам хоч трохи легше жилося, і зустрілися всі зацікавлені у вирішенні питань інвалідів за "круглим столом".
|
 Міський голова Володимир Омельченко відзначив, що йому приємно побачити ту роботу, яка здійснюється відділенням. Вона особлива бо вимірюється не просто відпрацьованими годинами, а й глибиною людської душі, милосердям.
|
 - Ні для кого не секрет, проблеми інвалідів не вирішувалися роками, вони навіть замовчувалися. Чи не вражає факт: інваліду-афганцю виділяють квартиру на 9-му поверсі будинку, де немає вантажного ліфта. Це моє переконання: рівень розвитку суспільства має вимірюватися тим, як суспільство ставиться до інвалідів.
|
 Міська влада має намір деякі полження внести до Статуту територіальної громади. Вони стосуватимуться спеціальних закладів, у т. ч. і відділення "Спільнота", що з часу свого народження (1999 рік) перебороло багато труднощів. Завдяки підтримці нинішньої влади, відділення вдалося зберегти і навіть перетворити його в зразково-показовий центр соціально-трудової реабілітації. "Спільнота" стала затишним домом для десятків сумчан, які тут знайшли терпеливих і талановитих педагогів, психологів, майстрів-наставників. Вироби, виготовлені руками інвалідів (кераміка, ткацтво і швацтво, столярні) - яскравий тому доказ.
|
 Оглянувши їх, міський голова відзначив, що для інвалідів було б дуже корисно отримувати за плоди своєї праці заробіток - ще одна суттєва форма реабілітації.
|
 Про напрямки роботи міської влади на наступний рік Володимир Омельченко сказав:
|
 - Нині верстається бюджет 2005-го року і я переконаний - він буде соціально-спрямованим. Уряд вже сьогодні говорить про збільшення бюджету на 45 мільярдів, що означає і збільшення бюджету міста. І ми зробимо все, щоб легше стало й інвалідам. Сьогодні багато питань вирішуються. Зокрема, стосовно будівництва пандусів: жоден об'єкт не приймається комісією без них. Вдалося забезпечити інвалідів візками. На часі - питання спеціально обладнаного автобуса, який би перевозив людей на візочках.
|
 Мер запевнив, що проблемою займеться міська влада.
|
 Взагалі, з діалогу між учасниками "круглого" столу вималювалося кілька проблем, які під силу вирішити: літнє оздоровлення інвалідів; надання гарячих обідів у відділенні "Спільнота"; створення робочих місць на дому для інвалідів. Потребує вивчення і аналізу проблема створення міні-гуртожитків для тимчасового проживання інвалідів та невеликих комунальних підприємств, де ця особлива категорія людей могла б працювати і мати заробіток.
|
 Сергій Сапожников з "Феліцитасу" повідомив: німецька благодійна організація готова вкласти від 500 тис до 1 млн. євро в будівництво комплексу для людей, хворих на ДЦП, сліпих та розумово-відсталих. Це буде міні-гуртожиток, центр реабілітації з нормальними умовами проживання і обслуговування. Потрібні гарантії влади про виділення землі, а потім - використання за призначенням і вирішенням питань фінансування вже сформованого закладу.
|
 Міський голова доручив вивчити досконало це питання.
|
 Також в його планах проведення благодійного телемарафону, який донесе до громади реалії життя і діяльності громадських організацій інвалідів, подібних центрів і товариств, соціальних служб.
|
 Кроком вперед у проблемі вирішення всіх проблем є також створення в місті соціальної ради, яка триматиме на контролі всі питання, координуватиме роботу громадських організацій, соціальних служб та влади.
|
Сумська міська рада
|