|
Звітує податкова міліція
|
 Реформування податковоі системи, необхідність створення рівних умов діяльності для всіх платників податків, вимагає від податківців рішучих заходів боротьби з таким негативним явищем як тіньова економіка. Саме тому незмінними завданнями податкової міліції є запобігання відтоку коштів у тіньовий обіг, викриття тяжких злочинів у сфері оподаткування, попередження та відшкодування нанесених державі збитків.
|
 За 8 місяців поточного року у результаті ліквідації викритих схем ухилення від сплати податків податківцями Сумщини вилучено з тіньового обігу більше ніж 40 мільйонів гривень. Припинено діяльність 166 фіктивних фірм та 11 конвертаційних центрів, на розрахункових рахунках яких заблоковано 1,8 мільйона гривень. По викритих злочинах порушено 184 кримінальні справи, 143 з яких тяжкі та особливо тяжкі.
|
 За наслідками проведених заходів податкової міліції Сумської області, у бюджети різних рівнів мобілізовано майже 15 мільйонів гривень, що склало 163% від доведеного планового завдання.
|
 Однією з найактуальніших проблем, що набула загальнодержавного масштабу і над вирішенням якої працюють сьогодні податківці області, є проблема справляння податку на додану вартість. Про кримінальний характер цього платежу свідчать чисельні факти виявлених порушень та зловживань у даній сфері.
|
 Всього впродовж поточного року податковою міліцією було попереджено 74 факти незаконного відшкодування з бюджету податку на додану вартість на суму 43,4 мільйона гривень.
|
 Для отримання права на повернення з бюджету значних сум податку на додану вартість, шахраї вдаються до різних фінансових афер. Одну з них, пов'язану з використанням схеми псевдо-експорту, нещодавно викрили співробітники податкової міліції, попередивши таким чином нанесення збитків державі у сумі 20,2 мільйона гривень.
|
 Подібні випадки, коли підприємства декларують до відшкодування з бюджету суми податкових зобов'язань, не забезпечені надходженнями від конкретних операцій, непоодинокі. Так, одне з підприємств обласного центру, оформляло операції з придбання великих партій товарів і заявляло до відшкодування значні сум з ПДВ. Перевіркою було доведено, що придбаний за фіктивними документами товар фактично не відповідав тому, що знаходився на орендованих складах підприємства. Таким чином було попереджено спробу незаконного відшкодування з бюджету 870 тисяч гривень податку на додану вартість.
|
 Інше дочірнє підприємство державної акціонерної компанії області впродовж 2002-2003 років здійснило ряд сумнівних експортних операцій, вивозячи за митну територію України невластиві йому товари. Під час проведення заходів податковою міліцією попереджено спробу незаконного відшкодування з бюджету 340 тисяч гривень та зменшено збитків підприємства більше ніж на 360 тисяч гривень.
|
 Ще одним дієвим заходом поповнення доходної частини бюджету є своєчасне викриття фіктивних фірм та конвертаційних центрів. Взаємодія легальних платників податків з "фіктивними" структурами, укладання з ними цивільно-правових угод, дозволяє останнім незаконним шляхом мінімізувати свої податкові зобов'язання. У поточному році податковою міліцією виявлено 19 фактів порушень податкового законодавства, пов'язаних з використанням фіктивних фірм та конвертаційних центрів. Господарчими судами у поточному році задоволено 6 позовів, підготовлених податковою міліцією щодо визнання недійсними угод легальних платників з фіктивними суб'єктами господарювання. За рішеннями судів до сплати у бюджет донараховано майже півмільйона гривень податків та зборів.
|
 Робота, що активно проводиться податковою службою, починаючи з червня поточного року, дозволила кардинально змінити ситуацію в області з адміністрування податку на додану вартість, а також остаточно вирішити питання збитковості окремих підприємств. Так, всього впродовж останніх 3-х місяців бюджетна заборгованість з ПДВ по підприємствах Сумської області скоротилась у 20 разів, а кількість збиткових підприємств скоротилась майже вдвічі.
|
Відділ громадських зв'язків та масово-роз'яснювальної роботи ДПА у Сумській області
|