|
Питання сплати за комунальну електроенергію розглянули на апаратній нараді
|
 На загальній апаратній нараді, яка пройшла 14 лютого у міськвиконкомі, розглядали стан сплати за комунальну електроенергію у місті
|
 За словами керівника Зарічного ДЄЗу Володимира Кулішенка, комунальна електроенергія - це енергія, затрачена на освітлення місць загального користування та на роботу ліфтів у багатоповерхових будинках. До 2000 року вона була складовою квартплати. На той час сплата населенням за комунальні послуги становила 50-70%, тому решту коштів ЖЕКи витрачали за рахунок інших складових квартплати, у тому числі й за експлуатацію ліфтів. Як наслідок, відзначив Володимир Кулішенко, це привело до відключення від електроенергії місць загального користування у тих ВЖРЕУ, які найбільше обладнані ліфтами. У 7-12 мкр. міста "Сумиобленерго" фактично на півтора роки відключило місця загального користування за несвоєчасну і неповну оплату електроенергії.
|
 Виконавчим комітетом міської ради було ухвалено рішення №350 від 18.06.2000 р., згідно з яким із квартплати вивели вартість послуг по забезпеченню електроенергії ліфтів та освітлення місць загального користування; виведено вартість послуг з обслуговування ліфтів та систем їх диспетчеризації тощо. Встановлено було і механізм розрахунку спожитої електроенергії за максимальними нормами - 5 коп. (з ПДВ) за 1 кв. м та електроенергія на роботу ліфтів - 3,1 коп. (з ПДВ) за 1 кв. м, розповів Володимир Кулішенко.
|
 Щоправда, за його словами, механізм розрахунку сплати за спожиту електроенергію не передбачав втрат електроенергії у будинкових мережах та витрат несанкціонованих підключень у обхід лічильників, що порушувало права споживачів. До того ж, на комунальну електроенергію неможливо було нарахувати пільги (нарахування йшли з розрахунку на 1 кв. м, а не на кВТ/год).
|
 Прокуратура міста у лютому 2003 року винесла протест на рішення міськвиконкому №350, після чого виконавчий комітет прийняв рішення №485 від 05.08.2003 р., яким затверджено нове Положення "Про механізм цільового збору коштів з мешканців багатоквартирних будинків за освітлення місць загального користування та енергозабезпечення ліфтів". Цим рішенням також було встановлено розмір допустимих втрат у внутрішньобудинкових електромережах, які "Сумиобленерго" брало на власні витрати. Решта, що перевищували зазначені розміри, відносилися на витрати житлових підприємств. Але у ЖЕКах недостатньо персоналу, та й самі мережі потребують капремонту, таких їх - 35-40%.
|
 Залишаються ряд нерозв'язаних проблем - "Обленерго" не уклало угод на відшкодування витрат та обслуговування електромереж з чотирма ЖЕКами, несвоєчасно відшкодовує свою частку витрат. Недоліки механізму цільового збору коштів з мешканців багатоквартирних будинків призвели до чисельних скарг сумчан щодо розмірів нарахувань для сплати за спожиту електроенергію.
|
 - Згідно чинного законодавства, перед виконавчим комітетом стоїть непросте завдання по врегулюванню відносин щодо споживання електроенергії у житлово-комунальній сфері міста та приведенню цих відносин до вимог чинного законодавства, - відзначив Володимир Кулішенко.
|
 На його думку, відміна рішення міськвиконкому №350 приведе до ряду негативних наслідків, зокрема, до появи значної заборгованістю сумчан перед "Сумиобленерго", а це знову поверне місто до темних під'їздів та непрацюючих ліфтів. Причина - здійснювання розрахунків мешканців житлових будинків через ЖЕКи, а не на пряму з підприємством-електропостачальником, як використовуватиме ЖЕК ці кошти,контролювати складно. Сумчани не можуть бути гарантовані від того, що усі кошти вчасно надійдуть з ЖЕКів "Сумиобленерго". До того ж, щоб отримати 100% рівень сплати, різницю з отриманими платежами ЖЕКи змушені будуть покривати за рахунок відволікання коштів квартплати, що погіршить обслуговування житлового фонду.
|
 Володимир Кулішенко запропонував міськвиконкому залишити рішення №350 без змін в частині, що стосується освітлення місць загального користування та роботи ліфтів. Альтернативою відміни рішення №350 може стати передача функцій по обслуговуванню внутрішньобудинкових електромереж житлових будинків і проведення розрахунків за комунальну електроенергію безпосередньо ВАТ "Сумиобленерго", тому що витрати на виконання цих робіт включені у складову тарифу електроенергії, наголосив доповідач.
|
 Під час обговорення відмічалося, що ситуація неординарна, і її вирішення потребує виваженого підходу, з урахуванням усіх можливих наслідків для сумчан.
|
 Сергій Клочко, в.о. міського голови, доручив заступнику міського голови Володимиру Шамраю провести спільну зустріч представників "Сумиобленерго", управління житлово-комунального господарства, депутатів міської ради, під час якою визначитися із напрямком вирішення проблеми.
|
Сумська міська рада
|