| Інтерпол: Бакай і Щербань дійсно знаходяться в міжнародному розшуку
|  Заступник голови Національного бюро Інтерполу Дмитро Драган розповів що сам дізнався про розшук Володимира Сацюка з преси. Тим часом Драган підтвердив, що екс-губернатор Сумщини Володимир Щербань і екс-керівник Держуправління справами Ігор Бакай, попри їхню відсутність на сайті Інтерполу, справді знаходяться в міжнародному розшуку, повідомляє "Українська служба BBC" .
|  Зі слів Драгана, у разі пред'явлення Інтерполом "червоної картки" розшукуваним, яка є підставою для їхнього затримання в будь-якій країні, що співпрацює з організацією, публічність не є обов'язковою, і дані про розшукуваних подекуди можуть не витікати за межі внутрішнього користування.
|  З його слів, наразі від Генпрокуратури не надходило звернення щодо оголошення в міжнародний розшук Сацюка, Драган припустив, що це звернення або ще не встигло надійти, або Сацюка шукають лише в рамках міждержавного розшуку на теренах СНД. "Можливо, звернення Генпрокуратури ще не надійшло на нашу адресу. Міждержавний розшук оголошують прокуратурою, слідством, це не обов'язково з повідомленням до Інтерполу. Якщо надійде інформація до тих, хто проводить слідство, що ця людина знаходиться за межами СНД, тоді можливе звернення до нас, і ми будемо за цим зверненням проводити її розшук", - сказав він.
|  На сайті штаб-квартири Інтерполу не знайшлося жодного з українських високопосадовців, про оголошення в міжнародний розшук яких останніх часом повідомляли українські правоохоронні органи. Тим часом лише протягом першого тижня червня в Україні повідомлялося про такий розшук принаймні п'яти осіб - це колишній голова закарпатської міліції Василь Варцаба, колишній губернатор Сумщини Володимир Щербань, його заступник Олександр Кириченко, колишній перший віце-прем'єр Криму Володимир Раєнко і колишній радник губернатора Закарпаття Микола Чубрак. Дещо раніше в міжнародний розшук був оголошений колишній керівник Держуправління справами Ігор Бакай.
|  Голова Комітету у боротьбі з організованою злочинністю Володимир Стретович пов'язує такі повідомлення радше з піаром правоохоронних органів самих себе. "Посилено суспільству нав'язується думка, що ця влада бореться з бандитами, і кожному такому факту дають інформаційні ноги, забуваючи про те, що в такий спосіб виказується непрофесіоналізм правоохоронних структур, які мали зробити це превентивно. Це все, я думаю, є в одному ланцюжку непрофесійної діяльності правоохоронних структур, які забувають про те, що публічність - дуже зла штука. А якщо такі проколи трапляються, то треба шукати відповідь на те, кому це вигідно і навіщо це робиться, коли на всю країну заявляють про запрошення на допити, оголошення в розшук, а фактично ніяких конкретних дій не здійснюється, " - сказав він.
| proUA.com
|
|                    |