|
Бережіть мобільні телефони
|
 У будь - який час, доби, перебуваючи у громадському місці чи повертаючись додому, ви та ваші знайомі, на жаль, не застраховані від нападу грабіжників, вчинки яких кваліфікуються чинним законодавством як протиправні діяння, пов'язані із заволодінням особистим майном.
|
 Статистика свідчить, що в державі з початку року різко зросла кількість таких злочинів, як грабунки та крадіжки мобільних телефонів громадян. Так, тільки в Києві таких злочинів скоєно понад 5,9 тис. Можна сказати, що нині - це один із найпоширеніших злочинів, незважаючи на те, що працівниками міліції постійно проводяться оперативно - профілактичні заходи для попередження таких протиправних дій.
|
 Працівники блоку міліції громадської безпеки спільно з колегами з оперативних служб постійно працюють у посиленому режимі, однак позбутися цієї проблеми дуже важко. До того ж потерпілі зазвичай звертаються до органів внутрішніх справ тільки через другу або третю добу після нападів, а такі злочини, за спостереженнями правоохоронців, простіше розкривати по "гарячих слідах". Адже значна частина вкрадених телефонів потрапляє на ринки, де торговці приймають їх за мізерними цінами, перепродуючи потім утридорога.
|
 Найзухваліші грабіжники нахабно виривають мобільні телефони з рук перехожих. Перед нападом злочинець може штовхнути, або кілька разів ударити чи спрямувати в обличчя обраної жертви струмінь газу з балончика. Трапляються також випадки нападу із застосуванням холодної зброї (ножів, кастетів), особливо в під'їздах будинків, парках і скверах у вечірній час. Легкою здобиччю у нападників є представниці прекрасної статі та підлітки, адже вони не можуть дати належної відсічі зловмиснику чи наздогнати його. Однак чимало дістається і сильній половині - особливо тим, хто любить після роботи випити зайве і прогулятися на самоті нічним містом.
|
 Неповнолітні власники мобільників часто ловляться на гачок, коли бандит просить телефон під простим приводом: "Малюк, дай викликати швидку (або міліцію)". Коли ж телефон опинився у нього в руках ,зловмисник швидко зникає. Так спіймалося і багато "жалісливих" дам і навіть і навіть дужих чоловіків. Поширені й такі випадки: побачивши у вас телефон, злочинець говорить, що у нього вкрали точно такий же і просить показати апарат.
|
 Очевидно, що потерпілі розплачуються насамперед за власну легковажність і довірливість, сприяючи при цьому скоєнню кримінальних злочинів. Отож, краще бути уважним і постійно дотримуватися рекомендацій, які збережуть ваші нерви, майно і допоможуть перешкодити злочинним діянням. Деякі з них наводимо нижче:
|
- не ходіть поодинці, особливо у вечірній час. Якщо все-таки необхідно пізно повертатися, зателефонуйте рідним або знайомим, щоб вони зустріли вас біля під'їзду, будинку або на зупинці;
|
- якщо ви помітили, що до вас наближається група агресивних підлітків, перейдіть на інший бік вулиці. Краще виглядати боягузом в очах зграї, що шукає пригод і має перевагу, ніж бути побитим і пограбованим;
|
- не давайте незнайомим свій мобільний телефон, коли вони звертаються з проханням зателефонувати;
|
- жінкам безпечніше носити сумку через плече, притискаючи її рукою. Мобільні телефони носити на шиї не варто, адже вони так швидше привертають увагу і підвищують "апетит" грабіжника. Телефон краще тримати у внутрішній кишені або у чохлі на ремені;
|
- не розмовляйте по телефону на ходу.
|
 Існує безліч способів захисту від нападників на вулиці, у парку чи під'їзді. Найдоступніший засіб самооборони - аерозольні балончики, що містять речовини, які подразнюють очі та дихальні шляхи. Запам'ятайте: час їхньої дії максимум 10 - 12 хвилин, але вони взагалі не діють на тварин і вкрай слабо на людей, у котрих з певних причин (алкоголь, наркотики, психічні розлади, індивідуальні особливості організму) знижена чутливість до болю. Застосовувати такі засоби треба з урахуванням вітру і лише у великих приміщеннях. Не користуйтеся балончиком скажімо у ліфті, адже його можна застосовувати лише на відстані двох метрів, ураховуючи витягнуту руку. Захиститися можна і за допомогою газового пістолета.
|
 Коли таких засобів захисту у вас немає, використовуйте ті, що під рукою. Наприклад запалену цигарку, ручку або олівець, в'язку ключів, парасольку, щітку для волосся тощо. Пам'ятайте, що їх треба застосовувати ефективно або не застосовувати зовсім.
|
 Якщо на вас все ж напали, голосно кличте на допомогу. Якщо ви відчуваєте, що грабунку не уникнути, і не можете дати гідну відсіч, віддайте те, що у вас вимагають, Але при цьому зверніть увагу, скільки було зловмисників, як вони одягнені тощо. І в жодному разі не баріться - негайно повідомте про це міліцію. Ви маєте якомога точніше описати прикмети нападників, щоб оперативники змогли правильно скласти фоторобот і по "гарячих слідах" їх затримати. Чим довше ви розмірковуєте, тим важче розшукати злодіїв, адже 90% крадіжок розкриваються відразу, коли зловмисник ще не встиг сховатися або ж не збув телефону.
|
 Сподіваємося, ви вирішили таки звернутися в міліцію. Тоді, за можливості, відразу прихопіть із собою документи на телефон, обов'язково вкажіть його прикмети, номер абонента та серійний номер апарата. Працівники правоохоронних органів зроблять усе можливе, аби зарадити вашій біді.
|
 Проте пам'ятайте: ваша безпека та безпека ваших рідних залежить насамперед від вас.
|
Увага! В УМВС України в Сумській області діють телефони довіри, за якими Ви можете повідомити будь-яку інформацію про злочини чи правопорушення, в тому числі з боку співробітників міліції. тел. (8-0542) 220-024, 283-462
|
Центр громадських зв'язкiв
|