|
Про це повідомив у ході першої у 2006 році апаратної наради при виконуючому обов'язки міського голови Сум Сергію Клочку начальник зазначеного структурного підрозділу Юрій Мікіртічев.
|
 За його словами, у місті працює 16 дитячо-підліткових клубів, підпорядкованих приватним підприємствам по обслуговуванню житлового фонду. На їх базі проводяться педагогічно-методичні наради з проблем виховання, на які запрошуються представники служби у справах неповнолітніх, кримінальної міліції, спеціалісти з методики проведення роботи з різновіковими групами дітей та підлітків. У 2005 році в дитячо-підліткових клубах проведено:
|
акції "Книга дітям"; акція "Первоцвіт", організована спільно з екологічною міліцією та обласним управлінням екології; лекції з залученням спеціалістів з наркологічного диспансеру; традиційний туристичний зліт, присвячений Дню Перемоги; психологічні тренінги "Протидія домашнього насильства над дітьми" тощо.
|
 З метою попередження дитячого травматизму реалізовано програми з безпеки дорожнього руху.
|
 У клубах працюють гуртки та секції з художнього, спортивного, краєзнавчого та природознавчого напрямку, декоративно-ужиткового мистецтва.
|
 Відділом проведено чемпіонат міста з інтелектуальної гри серед молодіжних команд, у якому взяли участь 25 команд, з яких 10 шкільних та дитячо-підліткових клубів, фестивалі дитячо-юнацької творчості "Майбутнє третього тисячоліття" та "Сяйво Перемоги" .
|
 На виконання програми військово-патріотичного виховання відділом спільно з громадською організацією "Дитячий незалежний екологічний центр "Романтик" проведено 5 подорожей-екскурсій до Спадщанського лісу та міста Путивль, організовані екскурсії до музеїв бойової слави військового інституту артилерії ім. Б.Хмельницького, програми комп'ютерної імітації військових дій.
|
 За підтримки міської ради у місті функціонує 4 дитячих будинків сімейного типу батьків-вихователів: Москаленко Г.С., Нені О.М., Глушко В.Г., Чернявської Н.В., в яких виховується 53 дитини. На їх утримання у 2005 році з міського бюджету виділено 321,7 тисяч гривень. Відділом здійснювалася координація та методичне забезпечення діяльності дитячих будинків сімейного типу, контроль за умовами проживання, організацією відпочинку та оздоровлення, медичним обстеженням та наданням необхідної медичної допомоги вихованцям дитячих будинків сімейного типу та батькам-вихователям.
|
 Робота з молоддю, за словами Юрія Мікіртічева, включає до себе спільну діяльність та підтримку молодіжних громадських організацій, проведення фестивалів, конкурсів, інтелектуальних ігор, туристичних зльотів, тренінгів тощо.
|
У 2005 році організовано і проведено: спільно з громадськими молодіжними організаціями - святкові молодіжні програми, присвячені 60-річчю Перемоги, Дню Конституції України, Дню захисту дітей, Дню молоді, Дню студента; акцію "Студентська республіка", присвячену Дню молоді, краєзнавчу акцію "В пошуках скарбів" (спільно з Сумською громадською організацією "Дитячий незалежний екологічний центр "Романтик", "Молодь проти жорстокості, наркотиків, СНІДу"); дві вистави театру-КВН (спільно з молодіжною організацією ВАТ "СМВО ім.Фрунзе"); розважальні програми та програми, присвячені Дню міста; конкурсні програми "Досконалість року", "Королева літа - 2005" (до Дня молоді), "Міс Суми - 2005"; фестивалі молодіжної та дитячої творчості "Студентська весна", "Таланти багатодітної родини"; інформаційну виставку "Маршрут безпеки"; програму "Стратегічні дебати" та конкурс з економічних питань спільно з Сумською міською громадською організацією "Молодь та підприємництво"); програму історичного спрямування "Лицарський турнір" (спільно з Сумським міським молодіжним товариством "Сумський клуб історичного фехтування"); конкурс графіті, відкритий чемпіонат міста серед команд КВН (спільно з громадською молодіжною організацією "Ліга КВН Сумщини"); інтелектуальну дискусію "Групи взаємодії для молодих жінок, потерпілих від домашнього насильства" (спільно з Сумською міською жіночою організацією "Довіра МЕТ").
|
 Забезпечено участь команди м. Суми у туристсько-краєзнавчому зльоті молоді, присвяченому 60-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, який проходив у Глухівському районі.
|
 Одним із пріоритетних напрямків роботи була підтримка діяльності та сприяння розвитку молодіжних громадських організацій. Згідно з розпорядженням міського голови у 2005 році відділом у справах сім'ї та молоді, профінансовано 12 проектів молодіжних громадських організацій стосовно дітей, молоді, жінок та сім'ї на 20 тисяч гривень.
|
 Результатом такої діяльності є організація спільних дій і співпраця місцевої влади з молодіжними лідерами, громадськими організаціями, іншими структурами щодо вирішення широкого спектру питань, актуальних для молоді міста.
|
 На виконання розпорядження міського голови відділом організовано стажування молоді в структурних підрозділах міської ради.
|
 Протягом року відділом проводилась робота щодо організації змістовного дозвілля, оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків.
|
 Впродовж оздоровчого періоду організованими формами оздоровлення було охоплено 28447 дітей шкільного віку, що становить 98 % від загальної їх кількості. Вживалися організаційні заходи з метою забезпечення змістовної та стабільної роботи заміських, пришкільних і профільних таборів, забезпечення дотримання в них санітарно-епідеміологічних норм, техніки безпеки тощо.
|
 У місті збережена мережа дитячих закладів, що належать підприємствам та організаціям. Впродовж оздоровчого періоду працювало 10 заміських оздоровчих таборів, у яких за п'ять змін відпочило 7165 чоловік.
|
 Оздоровчі табори працювали відповідно до плану від 2 до 5 змін. Тривалість однієї оздоровчої зміни - 18 діб. В усіх заміських таборах було організовано 5-разове харчування. Витрати на утримання однієї дитини становили 18 гривень на добу, із них на харчування - 16 грн., на лікування та культурне обслуговування - 2 грн.
|
 Протягом оздоровчого періоду з боку відділу, управління охорони здоров'я, санітарно-епідеміологічної служби здійснювався постійний контроль за ходом оздоровлення, умовами проживання, харчування тощо. Усі табори забезпечувалися у достатній кількості холодною та гарячою водою, не було перебоїв з постачанням холодної води та електроенергії. Культурно-масова робота проводилася згідно з затвердженими планами. Особлива увага приділялася виховним заходам, заходам правоохоронного, соціального напрямку, проведенню ігор, конкурсів, фестивалів.
|
 Відповідно до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради для здешевлення путівок у заміські табори для дітей працівників бюджетних установ було виділено 38,0 тис.гривень (90 гривень на одну путівку) та здешевлено 423 путівки.
|
 Значна увага приділялась оздоровленню дітей пільгових категорій: сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей, постраждалих від аварії на ЧАЕС, дітей диспансерної групи, вихованців дитячих будинків сімейного типу, а також обдарованих дітей.
|
 На базі табору "Зоряний" ВАТ "Сумихімпром" влітку 2005 року відпочило і оздоровилося 160 дітей пільгових категорій, у МДЦ "Артек" (Крим, м.Гурзуф) - 25 чоловік; у ДЦ "Молода гвардія (м.Одеса) - 10 чоловік; у дитячому санаторійї "Конвалія" (м.Трускавець) - 10 чоловік; у дитячому оздоровчому таборі "Азовські зорі" - 75 дітей.
|
 Протягом червня-серпня на базі 36 навчальних закладів функціонували пришкільні табори. У них відпочили 3850 учнів 1-5 класів.
|
 Відділом проведений огляд-конкурс серед оздоровчих закладів усіх типів на кращу організацію оздоровлення та відпочинку дітей та підлітків, на який з міського бюджету було виділено 9 тисяч гривень.
|
 Протягом оздоровчого періоду в заміських оздоровчих закладах оздоровлено 1755 дітей, які перебувають на диспансерному обліку.
|
 У 4 таборах праці та відпочинку працювали і відпочивали 165 дітей-старшокласників.
|
 У туристичних поїздках взяли участь 2523 дітей, у екскурсіях - 15500 дітей, у походах - 2370 дітей.
|
 На оздоровлення і зайнятість дітей та підлітків у літній період 2005 року з міського бюджету було виділено 341,4 тисячі гривень.
|
Сумська міська рада
|