|
Сумські фінансисти вивчили світовий досвід ефективного управління міським бюджетом
|
 22 березня в Сумах відбулась урочиста церемонія вручення сертифікатів про закінчення навчального курсу <Управління міським бюджетом за програмно-цільовим методом> працівникам фінансового управління Сумської міської ради.
|
 У межах проекту <Реформа місцевих бюджетів в Україні> працівники фінансового управління пройшли серію тренінгів, спрямованих на вивчення програмно - цільового методу формування бюджету. Це дасть можливість ефективно використовувати бюджетні кошти для потреб міста та громади
|
 Відтак, забезпечується прозорість, ефективність та підзвітність громадянам місцевої фінансової скарбниці.
|
 Співпраця фінансистів обласного центру з проектом відбувається вже другий рік. У січні 2006 -го мешканці Сум мали змогу взяти участь у Бюджетних слуханнях і висловити свої думки щодо розподілу коштів міського бюджету. Пізніше між учасниками проекту підписано меморандум про співпрацю та створено дорадчий комітет. Після цього розпочалось інтенсивне навчання фахівців фінансової галузі, результатом чого стала розробка одного з перших в Україні альтернативного бюджету міста саме на основі програмно-цільового методу.
|
 Сумські фінансисти вивчили світовий досвід ефективного управління міським бюджетомУ межах проекту обласний центр також отримав комп'ютерну техніку та програмне забезпечення <Бюджетний процес>, яке допоможе автоматизувати процес складання бюджету в двох форматах - постатейному (традиційному) та програмно-цільовому.
|
 У плані співпраці на 2007-2008 роки передбачається продовження навчання з використання програмного продукту <Бюджетний процес> на стадіях виконання та моніторингу міського бюджету, надання консультативної допомоги у складанні міського бюджету у подальшому та обмін досвідом на міжрегіональних зустрічах.
|
 Крім того, працівниками фінансового управління, які успішно пройшли навчання, зацікавились і в Києві. Організатори проекту обіцяють про залучення сумських фінансистів до складу робочих груп, які надалі працюватимуть над поширенням практики формування бюджетної регіональної політики за програмно-цільовим методом.
|
 <Цей проект дуже нагальний, особливий та позитивний для розвитку нашої територіальної громади, - наголосив заступник міського голови, керуючий справами міськвиконкому Віктор Волонтирець, - Я бачу абсолютний позитив у програмно-цільовому методі. Наші працівники і надалі продовжуватимуть цю роботу, а їхній досвід, сподіваюсь, буде виконувати більш високі цілі.>
|
 Програмно-цільовий метод як інструмент складання та виконання бюджету використовується провідними країнами світу з середини XX століття. Метод забезпечує ефективне витрачання коштів через залучення громадян до розподілу міського бюджету. За програмно-цільовим методом виділяються на конкретні соціально важливі програми. Планування бюджету здійснюється за 3-5 років, а кожного років проводиться моніторинг ефективності запроваджених програм. Це дозволяє коригувати фінансування на користь результативних програм і зупиняти ті, які не дають очікуваного ефекту. В Україні такий метод почали застосовувати з 2005 року і нині використовується у 85 українських містах.
|
Сумська міська рада
|