|
Сьогодні працівники відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення докладають зусиль, аби попередити незручності, які можуть виникнути під час природного підвищення рівня води навесні
|
 У 2007 році відділ наполегливо працював над реалізацією плану основних заходів підготовки цивільного захисту міста. Так, на сьогодні посилено контроль, пов'язаний з уточненням планів евакуації населення і транспортного забезпечення евакуаційних заходів згідно з вимогами Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.01 №1432 "Про порядок проведення евакуації населення у разі загрози, або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру" та методичних рекомендацій Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій.
|
 Забезпечено виконання заходів щодо створення матеріально-технічних засобів на випадок виникнення надзвичайних ситуацій на більшості підприємств, а на окремих, важливих об'єктах життєзабезпечення (ТОВ "Сумигаз",ТОВ "Сумитеплоенерго") накопичена достатня кількість матеріально-технічних засобів, що забезпечить ліквідацію надзвичайної ситуації об'єктового характеру.
|
 З філією "Сумський молочний завод" ДП "Аромат" та ВАТ "Горобина" існує домовленість на поставку автотари для підвозу питної води у разі виникнення надзвичайної ситуації на системах водопостачання.
|
 Крім цього, вживались заходи через відділ торгівлі Сумської міської ради щодо визначення підприємств, установ та організацій на постачання будівельних матеріалів на випадок усунення надзвичайних ситуацій техногенного характеру за умов виділення коштів з міського бюджету.
|
 Протягом минулого року не допущено скорочення існуючого фонду захисних споруд та укриттів і була продовжена робота по приведенню їх наявного фонду у готовність до використання. Забезпечено використання захисних споруд за їх призначенням. Підвищено вимоги до керівників підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і підпорядкування за стан утримання захисних споруд цивільної оборони. За обліковими даними, у місті налічується 124 захисні споруди, з них: 101 сховище загальною місткістю на 35,253 тисяч переховуваних та 23 протирадіаційних укриттів загальною місткістю на 3,913 тисяч переховуваних. Протягом року на 37 захисних спорудах проведено поточний ремонт з загальною сумою витрат - 48.918 тисяч гривень за рахунок коштів підприємств, установ та організацій міста.
|
 Відділ всебічно сприяв підвищенню ролі міської комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій: проведено 22 засідань комісії.
|
 Протягом минулого року, з урахуванням стану техногенної та природної небезпеки, були сплановані заходи щодо зменшення ризику виникнення надзвичайних ситуацій на потенційно-небезпечних об'єктах і системах життєзабезпечення.
|
 Сумісно з міським відділом ГУ МНС України в Сумській області була проведена робота з керівниками хімічно небезпечних об'єктів щодо приведення у відповідність із сучасними вимогами обладнання локальних систем спостереження за підвищенням концентрації хімічно-небезпечних речовин у повітрі, а також обладнання стаціонарними водяними завісами та піддонами лінійних ресиверів аміачно-холодильних установок. Також проведена робота щодо придбання необхідної кількості засобів радіаційно-хімічного захисту для працюючого персоналу та населення.
|
 Проведені протягом року навчання та змагання дали змогу підтвердити готовність формувань до дій в надзвичайних ситуаціях на об'єктах, відпрацювати термінові збори керівного складу та членів комісії з питань ТЕБ та НС підприємств, установ і організацій міста в умовах виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру.
|
 Всього у 2007 році було проведено 47 комплексних об'єктових навчань та тренувань у котрих взяло участь біля 20800 робітників та службовців ОГД. Протягом року проводились штабні об'єктові тренування - 76 0ГД близько 3250 осіб, тактико-спеціальні навчання невоєнізованих формувань цивільної оборони на 31 ОГД близько 1500 осіб.
|
 Була проведена робота щодо виконання пунктів Програми створення страхового фонду документації міста Суми на період 2006-2010 р.р. Ряд підприємств організацій та установ активно включились до виконання Програми. Для активізації виконання цього документу в період з 2 по 5 жовтня 2007 року державна технічна інспекція разом з працівниками відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення проводила перевірку підприємств міста, що ввійшли до створеної Програми. В першу чергу це ВАТ "Центролит," ВАТ "Сумський м'ясокомбінат", Сумська державна біологічна фабрика, філія "Сумський молочний завод" ДП "Аромат".
|
 З керівниками та технічним персоналом вказаних підприємств проведені відповідні заняття, визначена технічна документація щодо створення страхового фонду документації на підприємстві, отримані від керівників вказаних підприємств гарантійні листи про виконання в поточному році роботи по створенню страхового фонду документації
|
 Разом з підрозділами Сумської філії ВАТ "Укртелеком" постійно проводилась робота щодо розвитку та підтримання в готовності до застосування технічних засобів систем оповіщення. Підприємству своєчасно здійснювались щоквартальні сплати за технічне експлуатаційне обслуговування апаратури зв'язку та оповіщення цивільної оборони і за станом на 01.01.08 року розрахунки, згідно договору на 2007 рік, були завершені повністю. Складений договір про експлуатаційно-технічне обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і зв'язку цивільної оборони м. Суми на 2008 рік.
|
 Переглянуто структуру, відкориговані розрахунки сил та засобів, що залучаються до виконання заходів радіаційно-хімічного захисту населення і територій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій.
|
 У місті створені умови для забезпечення населення засобами захисту органів дихання та приладами дозиметричного і хімічного контролю через торгову мережу.
|
 Сьогодні працівники відділу докладають зусиль, аби попередити незручності, які можуть виникнути під час природного підвищення рівня води навесні, - підкреслив Олександр Даниленко.
|
Сумська міська рада
|