Гoлoвна  Нoвини  Фінанси  історія  Погода  Мапа  Телефони  Медицина  Транспорт  Готелі
 Музеї  Фотогалерея  Дозвілля  Мода  Дім  Интернет  Освіта  Авто  Змі 
По регіону | Вікно | Афіша | Анонси 
Генетично-модифіковані продукти в Україні - час випробувань і продажу
Кожен не раз куштував продукти з додаванням сої - сири, ковбаси, низькокалорійне печиво, шоколадні батончики. Адже нині майже вся соя - це продукт генної інженерії. У багатьох країнах світу новостворені генетично-модифіковані організми використовуються для потреб сільського господарства, виробництва, харчової промисловості та медицини. Використання ГМО дає змогу вирішувати найгостріші проблеми в сільському господарстві: значно підвищити врожайність культурних рослин і уникнути втрат під час зберігання, поліпшити харчові властивості продуктів. Тому не випадково, що в останні роки відбувається широкий вихід на поля трансгенних рослин, стійких до гербіцидів, комах і вірусів - сортів сої, кукурудзи, бавовни, рапсу, цукрового буряка, картоплі, тощо. Міністри сільського господарства 27 країн-членів Євросоюзу погодили нову директиву ЄС про біопродукти, яка набере чинності з 2009 року. Домовлено, що виробники біопродуктів можуть використовувати генетично-модифіковані організми. Продукція матиме загальноєвропейське маркуванням, на якому буде зазначено місце виробництва товару. Крім того, сам продукт із позначенням <біо> вважатиметься таким, якщо вміст у ньому біологічних інгридієнтів становитиме не менше 95% замість нинішніх 70%. Також після довготривалих дебатів міністри домовилися, що виробники біопродуктів зможуть використовувати ГМО, кількість яких не перевищує 0,9%. На думку представників <Грінпіс>, ця директива <нехтує бажаннями споживача, який хоче купувати продукти високої якості, що не містять ГМО, і таким чином ставить під загрозу галузь біологічного сільського господарства>. Екологи вважають, що генетично змінені форми рослин можуть випадково проникнути в дику природу. Вживання трансгенного продукту, отриманого пересадженням гена бразильського горіха в ДНК сої, спричинило у багатьох людей алергічні реакції на чужорідний білок. Сорти рослин, стійкі до пестицидів - соя й кукурудза, накопичують шкідливі речовини, що може викликати отруєння. Бактерії мікрофлори кишечника можуть одержати ген стійкості до антибіотиків. Україна за рівнем досліджень у цій галузі нині пасе задніх. В останні роки в державу почали надходити ГМО з метою випробувань і продажу. Такий перебіг подій потребує від України вироблення правил безпеки, розроблення нормативно-правових актів, щодо робіт із генетично-модифікованими організмами. Також потрібне маркування продуктів, вироблених в Україні, які місять генетично-модифіковані організми. Тож, чи все можна споживати, що є на ринку, питання поки що риторичне.
Сумська обласна державна телерадiокомпания
19.05.2008 г.
За результатами цільової перевірки атракціонів на Сумщині 7 розважальних пристроїв визнано небезпечними для експлуатації
19.05.2008 г.
Повідомлення
Управління УДАІ УМВС України в Сумській області
19.05.2008 г.
Навести порядок на дорогах допоможуть законодавчі зміни
15.05.2008 г.
Перерасчет за тепло будет
15.05.2008 г.
"Электроавтотранс" прекратил забастовку
15.05.2008 г.
Директора сумских школ отрицают нарушения при тестировании
15.05.2008 г.
МЧС предупреждает
15.05.2008 г.
На Черепина - новый мусорный полигон?
14.05.2008 г.
Мэр созывает сессию
13.05.2008 г.
13 травня 2008 року міський голова провів брифінг з роз'яснення ситуації навколо страйку працівників комунального підприємства "Електроавтотранс"
13.05.2008 г.
Троллейбусники забастовали
13.05.2008 г.
Сумская делегация победила в военизированной игре "Гурбы-Антоновцы"
13.05.2008 г.
В Сумах должны за две недели привить от краснухи и кори 35 тыс. молодых людей
13.05.2008 г.
Прокуратура не увидела криминала в информации о нападении на Шапошника
По регіону | Вікно | Афіша | Анонси 
Гoлoвна  Нoвини  Фінанси  історія  Погода  Мапа  Телефони  Медицина  Транспорт  Готелі
 Музеї  Фотогалерея  Дозвілля  Мода  Дім  Интернет  Освіта  Авто  Змі 
Рекламу размещали
© 1995-2025 All rights reserved, designed,
supported and hosting by Pavlabor.